Meet In Sopot

NOWE POKOLENIE BEZ BARIER!

W imieniu Fundacji Nasz Przyjazny Dom bardzo serdecznie chcielibyśmy zaprosić SOPOCKIE SZKOŁY do udziału w nowym projekcie społecznym, współfinansowanym  przez miasto Sopot – NOWE POKOLENIE BEZ BARIER.

Projekt ten ma na celu edukację i oswajanie najmłodszych z tematyką niepełnosprawności intelektualnej oraz promowanie równości i tolerancji. Przyświeca nam idea, aby nowe, młode pokolenie nie czuło strachu lub dyskomfortu w kontakcie z osobami z niepełnosprawnościami.

Dzięki takim spotkaniom dzieci zdrowe i osoby z niepełnosprawnościami mogą nawiązać przyjacielskie relacje, oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. W ramach projektu przewidujemy cotygodniowe, czwartkowe warsztaty integracyjne. Do wyboru będą dwa rodzaje spotkań:

1. Warsztaty ruchowe, tak zwana choreoterapia, czyli wspólne ćwiczenia ruchowe i taniec pod okiem doświadczonej, profesjonalnej choreoterapeutki. Ruch i taniec mają pozytywny wpływ na rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny. Dzięki wspólnej choreoterapii dzieci mogą pomóc osobom niepełnosprawnym w rozwijaniu umiejętności ruchowych i społecznych, a także same lepiej zrozumieć funkcjonowanie tych osób i nabrać szacunku i empatii do ich sytuacji.
Kiedy? Każdy czwartek, godz. 9:30-11:00

2. Warsztaty plastyczne, tak zwana arterapia, gdzie wraz z naszymi podopiecznymi, dzieci będą mogły integrować się podczas wykonywania najróżniejszych prac plastycznych. Jest to przestrzeń otwarta na pytania i rozmowy, na które wyczerpujących odpowiedzi będzie mogła udzielić prowadząca warsztaty, wykwalifikowana asystentka osób niepełnosprawnych.
Kiedy? Każdy czwartek, godz. 12:00-14:30

W trakcie tych spotkań osoby niepełnosprawne będą też miały szansę opowiedzieć o swoim życiu, marzeniach i codziennych wyzwaniach. Dzięki temu dzieci mogłyby lepiej zrozumieć specyfikę życia z niepełnosprawnością, a także fakt, że ich marzenia i nadzieje nie różnią się od tych, które mają osoby zdrowe. Pozwoli to budować wyższe poziomy empatii w stosunku do
takich osób na przyszłość.

RAZEM burzmy mury i skracajmy dystans, RAZEM twórzmy NOWE POKOLENIE BEZ BARIER!

Skip to content